Bursaspor’u ziyaret eden Cavit Çağlar kimdir… Cavit Çağlar hangi partide siyaset yaptı… Cavit Çağlar Bursaspor’da ne görev yaptı

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde başkanlık katında ağırlanan Cavit Çağlar şunları söyledi:

“Bursaspor’a sahip çıktınız. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Rahmetli Şükrü beyin mezarından çıkarken konuştuk. Şehrin el birliği yapması lazım. Destek size değil Bursaspor’a. Biz kendi dönemimizde borcu sıfırladık öyle bıraktık Bursaspor’u. Bursaspor vazgeçemeyeceğimiz bir camia.

Şunu öğrenmek istiyorum. Sizi fedakarlığınıza benim de desteğim olsun. Kulüp kimlere borçlanmış, tahtanın açılması için ne yapılabilir? Bize ne düşer. Bu mesuliyeti bu çocuklara da yükleyemeyiz. Sizin çabanıza elimizden gelen çabayı vermek isteriz. Yeter ki Bursaspor’u gerçek yerine döndürelim. Bazı şeylere kulak kapatın. Bu duruma getirenler suçlu. Suçlu arayanlar varsa.

Tahtayı nasıl açabiliriz? Bursa’nın kuruluşlarının da destek vermesi lazım. Kimse sizi suçlamasın. Bursaspor’u sokağa bırakmadınız. Sizleri tanıdım, teşekkür ederim. Hep beraber yardımcı olacağız.”

CAVİT ÇAĞLAR KİMDİR

Cavit Çağlar, Türk iş adamı ve siyasetçidir. 1937’de Niğde’de doğmuştur. Özellikle 1980’ler ve 1990’larda Türkiye’nin ekonomi ve siyaset arenasında önemli bir figürdü.

Eğitim hayatına Ankara’da başlayan Çağlar, daha sonra Almanya’da eğitim gördü. Türkiye’ye dönüşünün ardından iş hayatına atılan Cavit Çağlar, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere sahip oldu ve bu şirketler aracılığıyla büyük başarılara imza attı.

1990’larda Türkiye’de ekonomik krizler yaşandığı dönemler, bazı bankacılık işlemleri ve finansal hareketler nedeniyle adı sıklıkla anlaşıldı. Bu dönemde bazı spekülasyonlar ve tartışmalar gündeme geldi.

Siyasette atılan Cavit Çağlar, Turgut Özal’ın kurduğu Anavatan Partisi’nde (ANAP) çeşitli görevlerde bulundu. 1987 ve 1991 Türkiye genel seçimlerinde Niğde milletvekili olarak meclise girdi.

Bursaspor’un 10. başkanıydı. Bursa Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı görevlerinde bulundu. Nergis Holding’in ve Olay Medya Grubunun sahibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x