Unlock Alarmı: Bu Hafta O 7 Altcoin Kilit Açacak!

Token Unlocks verilerine göre, GAL, IMX, LOOKS ve YGG dahil olmak üzere birçok altcoin projesinin bu hafta kilidinin açılması planlanıyor. Kilidi açılacak bu tokenların toplam değerinin 35 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. İşte detaylar…

Bu hafta, 7 altcoin için kilitler açılacak

23 Mart’ta, tahmini değeri yaklaşık 380.000 dolar olan 192.307,69 Galxe (GAL) Türkiye saati ile 15:00’te piyasaya girecek. Bu miktar toplam arzın yüzde 0,096’sını temsil etmekte. Diğer yandan yine 23 Mart’ta toplam arzın yüzde 55’ine denk gelecek miktarda Arbitrum token (ARB)’ın kilidi açılacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ARB’ın piyasaya girmesi uzun bir süredir bekleniyordu. Zira layer-2 çözümü olan Arbitrum, şimdiden oldukça aktif ve ekosisteminde birçok yeni uygulama/platform kuruldu.

Yine 23 Mart’ta 29.000 dolarlık 1inch (1INCH) tokenı piyasalara girecek. 25 Mart’ta ise, tahmini değeri yaklaşık 27,11 milyon dolar olan 18.075.990.71 IMX’in kilidi saat 13:00’te açılacak. Bu miktar toplam arzın yüzde 0,904’ünü temsil etmektedir. Bu sırada yine 25 Mart’ta Stargate Finance (STG) 186.8 bin dolarlık coin’in kilidini açacak. 25 Mart’ta ayrıca 484.4 bin dolarlık Acala (ACA) piyasalara girecek. 

Aynı gün, TSİ 07:49’da tahmini değeri yaklaşık 2.06 milyon dolar olan 12.500.000 LOOKS açılacak. Bu miktar toplam arzın yüzde 1.25’ini temsil etmektedir. Son olarak, 27 Mart’ta, tahmini değeri yaklaşık 5,2 milyon dolar olan 16,872,453 YGG saat 16:59’da açılacak. Bu miktar toplam arzın yüzde 1,68’ini temsil etmektedir.

Bu tokenların kilidinin açılması ne anlama geliyor?

Yatırımcılar genellikle bunları kilidi açıldıktan sonra sattıklarından, kilit açma işlemleri, etkilenen tokenların fiyatı ve işlem hacmi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bununla birlikte, piyasanın bu token kilit açma işlemlerine tepkisinin, piyasa duyarlılığı ve tokenlara olan genel talep dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebileceğini belirtmekte fayda var. Token kilidinin açılması, önceden kilitlenmiş tokenların açık piyasaya bırakılması sürecini ifade eder. Birçok Blockchain projesi, erken yatırımcıların veya ekip üyelerinin tokenları piyasaya çıkar çıkmaz elden çıkarmamalarını sağlamak için token tedariklerinin bir kısmını belirli bir süre kilitler.

Bu kilitleme süresi sona erdiğinde, tokenlar ticaret için uygun hale gelir ve bu, etkilenen tokenların fiyatı ve işlem hacmi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Token Unlocks, yatırımcılara potansiyel piyasa hareketlerine ilişkin içgörüler sağlayan, farklı projelerden tokenların kilit açma sürecini izleyen bir platformdur. Ancak yine de, yatırımcılar, herhangi bir kripto para birimine veya tokena yatırım yapmadan önce her zaman durum tespiti yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir