Erdoğan: Seçilirsem kabineyi değiştireceğim

AK Parti’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinde kazanırsa kabineyi değiştireceğini açıkladı.

‘MİLLETİMİZİN BASİRETİ VE FERASETİNE GÜVENİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: “Üç dönem kuralı nedeniyle aday listelerinde yeni isimler olacak. Bu bir bayrak yarışıdır. Bakanlarımız bugüne kadar kabinede verdikleri hizmetleri 14 Mayıs’tan sonra Meclis’te verecekler. Kabinede yeni isimler olacak.”

Seçimlerle ilgili Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önceki gün Cumhurbaşkanı adayları belli oldu. YSK’nin açıklamasına göre benimle birlikte dört aday bulunuyor. Bu gelişmenin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Milletimizin basireti ve ferasetine güveniyoruz. Milletimizin 14 Mayıs’ta ülkesi, kendisi ve geleceği için en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Milletin iradesi yine galip gelecek, Türkiye 20 yıldır sürdürdüğü demokrasi yolculuğunu yine sürdürecek. Bu tekerlek tümsekte kalmayacak. ‘Türkiye Yüzyılı’nın inşasına kimse engel olamayacak. Kavgadan, kaostan başka hiçbir vaadi olmayan ‘7’li koalisyon’ kesin bir yenilgiye uğrayacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir