Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan Demirtaş’a yanıt: Bu terör azmettiricisi manipülatörün tehditlerine boyun eğecek bir tane bile insan yok içimizde

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Trol ordusu, seçim akşamı “Erdoğan kazandı” algısını oturtmaya çalışacak, motivasyonumuzu kırmayı deneyecekler” açıklamasına yanıt vererek, “Bu terör azmettiricisi manipülatörün tehditlerine boyun eğecek bir tane bile insan yok içimizde. ” dedi. 

Demirtaş, Gazete Pencere’de kaleme aldığı yazısında “Seçmeni vaatler ve program üzerinden ikna edemeyeceğinden emin olan AKP yönetimi; manipülasyon, algı, tehdit, şantaj planları hazırlamış durumda” diye uyardı. “Bu planları uygulamak için devasa bir trol ordusu kuruldu, parası da devletin yani milletin cebinden ödendi.” diyen Demirtaş, “Erdoğan’ın seçimler için en güvendiği ordusu, işte bu trol ordusudur. Ordunun komutanı da çakma Goebbels Fahrettin’dir.” dedi. 

“Tehditlerle bizi sindirmeye, korkutmaya çalışıyor”

Altun, sosyal medya hesabından, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine yönelik iddialarına yanıt verdi.

Fahrettin Altun, şunları kaydetti:

“6-8 Ekim olaylarının azmettiricisi, Yasin Börü ve onlarca masumun katili, Türk adaletinin tam da aynı sebepten ceza verdiği terör destekçisi, yalanlarla dolu bir bildiriyle şahsımı tehdit etmiş, arkasındaki terör örgütüne bizi hedef göstermiş. Kendisine hukuksuzca ‘özgürlük’ vadedenlerin kazanabilmesinin mümkün olmadığını fark etmiş olacak ki böylesi tehditlerle bizi sindirmeye, korkutmaya çalışıyor. Buradan sözcülüğünü yaptığı kanlı terör örgütüne sesleniyorum. Sizden korkmuyorum. Bu terör azmettiricisi manipülatörün tehditlerine boyun eğecek bir tane bile insan yok içimizde. Biz, bizzat bunları ve desteklediklerini onlarca kez sandığa gömen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında, millet için yürüyen milyonlarız.”

TIKLAYIN | Demirtaş: Trol ordusu, seçim akşamı “Erdoğan kazandı” algısını oturtmaya çalışacak, motivasyonumuzu kırmayı deneyecekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir