Arthur Hayes: “Bitcoin’in en sert rallisine hazır olun”

Fed’in faiz artırımlarına başladığı dönemde bu sıkılışmanın, önemli sorunları beraberinde getireceğini ve ardından para basımının gerçekleşeceğini iddia eden Arthur Hayes, yolun sonuna gelindiğini işaret etti. Hayes, parasal gevşeme döneminde Bitcoin (BTC) fiyatının önemli ölçüde artacağını savunduğu yeni bir makale paylaştı.

Kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, resmi Medium sayfası üzerinden ses getirecek bir makale yayımladı. Hayes içinde bulunduğumuz küresel krizi, Fed’in ve ABD hükümetinin COVID-19 salgını döneminde gerçekleştirdiği hamlelere bağladı:

Başarılı yatırımcı, Fed tarafından piyasaya sürülen yeni sermayenin bankaların dengesini bozduğunu öne sürüyor. Bu genişleme sonucu bankalara giren emtia ve menkul kıymetlerin, büyük bankaların dışında kalan orta ve küçük bankaları olumsuz etkilediğini ve kredi riskini artırdığını ekledi.

Hayes, tüm bu sürecin ardından Fed’in sonsuz para basım döngüsüne gireceğini ve bir sonraki Bitcoin rallisinin en sert ralli olacağını iddia etti.

Bitcoin ETF’leri Kime Hizmet Edecek?

Hayes, spot Bitcoin ETF’lerinin kripto para değerlerine bir fayda sağlamayacağını iddia etti. Bu ETF’lerin varlığı, gerçek BTC’leri reel ekonomi sisteminde tutacak ve yatırımcıların varlıklarını kendi cüzdanlarında tutmasını engelleyecek:

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir